3. Баскетболистите загубиха от Чехия, но продължават към Световното (ВИДЕО)

Баскетболистите загубиха от Чехия, но продължават към Световното (ВИДЕО)

Финландия ни удари рамо с победа над Ислания

България се класира за втората фаза от световните квалификации, въпреки че загуби със 75:81 гостуването си на Чехия от последния кръг в група F. Рамо на националите ни удари тимът на Финландия, който спечели срещу  Исландия в другия мач от групата.

Българите бяха без трима основни играчи - Павел Маринов, Чавдар Костов и Дий Бост.

Въпреки това двубоят започна отлично за България - със серия от 10:2, но и доста грешки на чехите. Домакините се окопитиха в средата на първата четвърт и наваксаха изоставането си. Постепенно Чехия взе превес в двубоя и във втората и третата четвърт натрупа преднина. В последните минути от третата и началото на последната част българският отбор позволи разликата да скочи до цели 16 точки.

Чак във финалните 6-7 минути от срещата България опита щурм, и благодарение на три тройки за кратък период от време се доближи на 2-3 точки от съперника. Чехите обаче играеха суперефективно в нападение и успяха да завършат започнатото.

Блейк Шилб завърши с 20 точки за успеха, 17 добави Войчех Хрубан.

Божидар Аврамов вкара 15, Христо Захариев приключи с 14 точки за България, Александър Везенков записа 11 точки и 10 борби, а всичките ни титуляри се отчетоха с двуцифрен актив.
Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича