3. Баскетболистките на НСА не създадоха грижи на Берое 07, след 76:60 в София

Баскетболистките на НСА не създадоха грижи на Берое 07, след 76:60 в София

Лидерът в подреждането във втората петица на женската баскетболна „А” група, Берое 07 не срещна особени проблеми срещу тима на НСА. В мач без значение за крайното класиране Берое взе комфортна победа със 76:60, докато столичният отбор се нуждаеше от изненада за да намери място във финалните плейофи. Това обаче нямаше как да се случи срещу най-убедителния тим във втората петица

Лидерът в подреждането във втората петица на женската баскетболна  „А” група, Берое 07 не срещна особени проблеми срещу тима на НСА. В мач без значение за крайното класиране Берое взе комфортна победа със 76:60, докато столичният отбор се нуждаеше от изненада за да намери място във финалните плейофи. Това обаче нямаше как да се случи срещу най-убедителния тим във втората петица.

С най-постоянна силна игра за победителките в мача се отличи Катя Кордова, която натрупа общ актив от 28 точки, 7 борби, 3 асистенции и 5 отнети топки. Плеймейкърът Нели Пашевасъщо бе много полезна с 11 точки, 4 борби, 7 асистенции и 3 отнети топки. Ралица Наневадобави 13 точки (повечето от тях в третата четвърт) за успеха на Берое 07. Латаша Байърс получи заслужена почивка, тъй като маловажният двубой не изискваше риск със здравето й, тя игра само 9 минути, за които отбеляза 4 точки.

В стартовата петица на НСАсамо гардът Галина Стояновазаписа двуцифрен актив от точки - 14 (включително 4 тройки). Влезлите като резерви Сара Мариноваи Ивон Тодоровасе отчетоха съответно с 12 и 10 точки, а титулярният център Диляна Шумарова- с 10 овладени борби.