3. Баскетболният Панатинайкос взе 30-ата си титла в Гърция

Баскетболният Панатинайкос взе 30-ата си титла в Гърция

Късно снощи ПАО победи с 94:81 големия си съперник Олимпиакос и триумфира в серията с 3:1 победи.

Хегемонът в гръцкия баскетбол Панатинайкос не изневери на себе си и тази година, след като спечели 30-ата си титла на страната и общо 10-а в последните 11 години. По този начин воденият от Желко Обрадович тим направи требъл, взимайки Евролигата, титлата и Купата на страната.

Късно снощи ПАО победи с 94:81 големия си съперник Олимпиакос и триумфира в серията с 3:1 победи. Решителен за крайния успех се оказа първия мач, в който „детелините” победиха в негостоприемната зала на тима от Пирея.

Момчетата на Панайотис Янакис се държаха в мача до почивката, когато губеха с 44:47, но през следващите 20 минути домакините бяха по-добрият им и заслужено спечелиха поредния си трофей. С най-много точки за новите стари шампиони завършиха Василип Спанулис и Дрю Никълъс – по 17, а обявеният за МВП на серията Димитрис Диамантидис се отчете с 10 точки, 5 асистенции и също толкова борби. Най-добър от Олимпиакос бе Лин Гриър, който завърши с 21 точки.