3. Берое го направи, отнесе Теодо и е на крачка от полуфинал в Балканската лига

Берое го направи, отнесе Теодо и е на крачка от полуфинал в Балканската лига

Старозагорци вече са втори, а в последния кръг гостуват на Башкими в Призрен

Отборът на Берое записа нова победа в Балканската лига. Седмица след като отстъпиха на Морнар (Бар), старозагорци се наложиха с 85:62 над другия черногорски тим в група С Теодо (Тиват).

С успеха Берое е все по-близо до полуфиналите на турнира, въпреки че играе за първи път в надпреварата. Старозагорци вече са втори, а в последния кръг гостуват на Башкими в Призрен.

Двубоят оправда очакванията за оспорван сблъсък. Гостите спечелиха първата част с една точка – 14:13. След това водачеството се сменяше на няколко пъти преди Берое да се оттегли на почивката с преднина от четири точки – 32:28.

Финалната сирена дойде с атрактивно изпълнение на Остин Барнс, а преди това на крака публиката вдигнаха и Николай Николов и Аштън Муур.

На почивката домакините спазиха обещанието си към феновете и зарадваха с подарък по случай 8 март всяка дама посетила двубоя.

В началото на третата част Берое вдигнаха оборотите и разликата бе увеличена на 9 точки – 37:28. Четири минути след началото и след изключителните изяви на Тихомир Желев Берое стигна и до необходимите 11 точки разлика.

Минута по-късно публиката в залата бе на крака след самоотвержените действия на Остин Барнс и Велислав Гълъбов. Авансът на Берое пък стана 20 точки. В края на десетте минути предимството на „зелено-белите“ бе с още една точка – 60:41.

В четвъртата част нервите на гостите не издържаха. Минути след началото поредно нарушение от баскетболисти на Теодо доведе до технически нарушения за Радомир Мароевич и Велислав Гълъбов. Нарушението обаче се оказа пето за центъра на старозагорци и той напусна играта.

Малко по-късно за същото излезе и Суботич от Теодо. Берое обаче не изпусна златния си шанс и доигра спокойно двубоя.

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)