3. Берое и Рилецо бият при жените

Берое и Рилецо бият при жените

Старозагорки громят с разлика от 68 точки

Берое Стара Загора и Рилски спортист постигнаха победи във втория кръг от програмата на източната А група за жени.

Така до момента старозагорки имат две победи, а самоковки – успех и поражение. За днешните им съперници – съответно Асеновец 2005 това беше първа загуба, а за Черно море – втора.

Берое, който гостуваше в Асеновеград, се наложи над местния тим с категоричното 116:48. Тимът спечели първата четвърт с 33-8 и доминираше през цялата продължителност на срещата, за да се стигне до огромната разлика. Всички в състава на победителките влязоха в игра и с изключение на една се разписаха.

Карина Константинова наниза 21 точки и добави 9 асистенции и по 6 асистенции и отнети топки. 17 точки добави Петя Боаджиева, а с 14 и 9 борби завърши Александра Петрова. За Асеновец с 15 точки завърши Христина Гераскова.

В другия мач Рилецо се наложи над Черно море Одесос като домакин с резултат 74:47. Отборите изиграха доста интересно и оспорвано първо полувреме, след което варненки водеха с точка.

Страхотна трета четвърт за домакините обаче ги изстреля напред след 24-7 и те увеличиха още повече разликата до края.

Десет баскетболистки на победителите се разписаха в мача, като най-резултатна с 16 точки беше Клаудия Пенкова, която добави 7 асистенции и 5 борби. С 12 точки и 6 борби пък завърши Радина Живачка. За Черно море Юлияна Вълчева записа дабъл дабъл от 18 точки и 15 борби.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича