3. Берое надви Ямбол с 15 точки разлика (ВИДЕО)

Берое надви Ямбол с 15 точки разлика (ВИДЕО)

Олека с трипъл-дабъл

Отборът на Берое се върна на победния път в НБЛ. Баскетболистите на старши треньора Бойко Миленков записаха петия си успех през настоящия сезон в шампионата, надигравайки Ямбол с 91:76 (19:14, 22:25, 27:24, 23:13) в двубой от програмата на предколедния девети кръг.

По този начин старозагорци излизат временно на четвъртата позиция в класирането с актив от 5-4 и мач повече от петия Балкан, който е с 5-3. Ямболии пък не успяха да регистрират втората си поредна победа след тази над Спартак (Плевен) и в момента се намират на осмо място с 2-6.

Мачът започна отлично за отбора на Берое, който излезе напред с аванс от 12:3 в първата четвърт след силна игра на 19-годишния талант Дамян Минков, който игра с превързана глава заради получена аркада в срещата със Сигал Прищина преди няколко дни. Заралии позагубиха известна част от аванса си до края на полувремето и позволиха на възпитаниците на Тони Дечев да се докопат на само две точки разлика при 41:39 на полувремето.

В третата четвърт страхотни стрелби на крилото на гостите Александър Матушев осигуриха първия аванс в мача на Ямбол при 55:56, но все пак Берое успя да си върне преднината чрез силната игра на центъра Обина Олека, който бе водеща фигура през второто полувреме. 203-сантиметровият американец вкара 20 точки в последните 13 минути игра от редовното време, за да изведе своя отбор до победата с крайното 91:76.

Олека започна мача от резервната скамейка, но това не му попречи да завърши двубоя с изумителен "дабъл-дабъл" от 33 точки и 17 борби при 15/19 стрелба от игра. Мартин Сотиров също се отличи с чудесно включване от пейката на Берое със своите 17 точки и 5 борби, Дамян Минков вкара 12 точки, а Александър Янев постигна 10 точки и 4 борби.

Джеремая Пейдж бе най-полезен за Ямбол със 17 точки, 6 борби и 7 асистенции. Александър Матушев прибави още 13 точки, а останалите трима титуляри приключиха с по 12 - Константин Тошков, Тадж Ридли и Кръстан Кръстанов.

И двата отбора ще изиграят по още един мач до края на годината. Берое приема Спартак (Плевен) на 30 декември, докато Ямбол гостува на Балкан в Ботевград в същия ден.