3. Берое нанесе тежък удар на Левски (ВИДЕО)

Берое нанесе тежък удар на Левски (ВИДЕО)

Левски загуби домакинството си от Берое (Стара Загора) с 67:68 (17:17, 17:14, 11:19, 22:18) в първа среща от 14-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. "Сините" допуснаха девето поредно и общо десето поражение, имат и четири победи, което им отрежда десето място в класирането. Берое е на шеста позиция с баланс 6-8.

Двубоят в зала "Триадица" беше изключително равностоен и се реши с кош на Николай Титков две секунди преди сирената.

Първата част завърши 17:17, а на почивката играчите на Димитър Ангелов водеха с 34:31. Гостите обаче изиграха по-добра трета четвърт и след 30 минути направиха обрат - 50:45. В последната част Левски отново взе аванс 67:63 при оставащи 63 секунди, но Титков вкара тройка, а след това и кош, за да донесе крайния успех на старозагорци.

Даръл Дейвид отново беше най-резултатен с 23 точки, 7 борби и 7 асистенции. 14 точки добави Николай Титков, а  Карлос Пепин - 13.

По 14 точки за Левски вкараха Асен Великов и Зейн Ноулс. Марио Боянов се отчете с 11 точки.

На 10 януари Берое ще бъде домакин на Ямбол, докато два дни-по-рано Левски ще има гостуване на ЦСКА.

Утре предстоят още пет мача от кръга, като лидерът Черноморец (Бургас) приема Спартак (Плевен).

срещи от 14-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже:

Левски - Берое (Стара Загора) - 67:68 (17:17, 17:14, 11:19, 22:18)

8. Черно море Тича	13	5	8	1023:1105	18
 9. Миньор 2015	        13	5	8	979:1118	18
10. Левски	        14	4	10	1054:1091	18
11. Шумен	        13	4	9	1084:1119	17
12. Академик Пловдив	13	3	10	 992:1104	16