3. Берое навакса 16 точки пасив за страхотен обрат срещу Черно море Порт Варна

Берое навакса 16 точки пасив за страхотен обрат срещу Черно море Порт Варна

Старозагорци направиха три успешни атаки в края за 89:87

Берое удържа трудна и драматична победа над Черно море Порт Варна като домакин с 89:87 след продължение.Така и двата отбора са  с по 3 победи и 2 загуби. В следващия кръг Берое ще бъде гост на Спартак Плевен, а Черно море Порт Варна приема Балкан.

Старозагорци направиха малко чудо, след като обърнаха своя съперник след 16 точки пасив през третата част. В средата на третата част „моряците” бяха с 16 точки напред, но тогава Берое върна интригата в мача с невероятна серия от 17-0 за 56:55. Домакините поддържаха преднина от точка до края на третата четвърт и до средата на последната. В рамките на 5 минути резултатът беше изравняван четири пъти, за да се стигне до 76:76 при минута и половина до края. След един успешен от два наказателни удара на Симеон Илиев Остън Барнс вкара кош и фаул за 79:77. Станислав Цонков застана на линията и изравни за 79:79, а в последните атаки отборите сгрешиха и мачът влезе в продължение.  В средата на добавените пет минути Берое записа много важна поредица от три успешни атаки – 2 точки на Аштън Мур плюс кош и тройка на Еврик Гари за 87:81 при по-малко от 2 минути до края и удържа успеха

Еврик Гари наниза 28 точки (6 тройки) за успеха на отбора си, 15 (4 тройки) отбеляза Тенчо Тенчев, а с 13 се включи Тихомир Желев. За Черно море Симеон Илиев, който до последно беше под въпрос за мача вкара 22 точки, 10 борби и 5 асистенции. Пламен Алексиев се отличи със 17 точки и 13 асистенции, а Станислав Славейков – с 14 точки и 13 борби.

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки