3. Берое отстъпи на шампиона (СНИМКИ)

Берое отстъпи на шампиона (СНИМКИ)

Левски се наложи с 82:65 над заралии в последния мач от VIII кръг на НБЛ

Отборът на Берое допусна второ домакинско поражение през сезона, след като отстъпи с 65:82 от шампиона Левски, в последен мач от VIII кръг в НБЛ. Загубата остави старозагорци на шестата позиция в класирането, но вече с актив от 3 победи и 4 поражения. С шестата си победа за сезона тимът на Левски продължава гонитбата си с лидера Лукойл Академик.

Двубоят започна с превъзходство на гостите от София, което се материализира в преднина от 10 точки в края на първата част – 14:24 в полза на Левски. Със солидна защита, шампионите успяваха да неутрализират атаките на Берое и така преднината им се запази до края на полувремето, което дойде при резултат 33:45 в тяхна полза.

В самото начало на третата част, старозагорци притиснаха съперника, правейки серия от 6:0. Това върна надеждите на домакините за обрат, подпомогнати и от активизацията от трибуните. За съжаление обаче след последвалия таймаут от страна на старши-треньора на Левски Константин Папазов, гостите отново взеха инициативата, реализирайки седем безответни точки. Това като че ли бе и ключовият момент в срещата, след който столичани успяха да се откъснат сериозно напред с комфортна преднина, която запазиха до финалната сирена.

За Берое с дабъл-дабъл от 22 точки и 19 борби се отчете Диуейн Джаксън. Втори по резултатност в тима на „зелено-белите” бе Майк Блек с 15 пункта, към които добави и 4 асистенции.

За победителите Николай Върбанов бе над всички с реализираните от него 26 точки. Центърът на Левски овладя и 9 борби. Силен мач изигра и Христо Захариев отчел се с 19 пункта.

В следващия кръг старозагорци гостуват на Черноморец Бургас. Двубоят е тази събота (6 декември) от 18:00 часа в спортната зала „Бойчо Брънзов” в Бургас.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже