3. Берое падна от македонци в Балканската лига

Берое падна от македонци в Балканската лига

Тимът на Куманово победи заралии със 82:72 точки

Баскетболният  отбор на Берое загуби за втори път в петия си мач на група А на Балканската баскетболна лига за мъже, като този път отстъпи със 72:82 точки на Куманово от Македония.

Куманово регистрира четвърта победа в четири мача и оглавява еднолично групата. Мачът се реши в последната четвърт, когато силно начало на домакините им даде превес.

След почивката на терена все по-често взе да се появява любимецът на българската публика Димитър Караджовски, познат у нас от изявите си с Рилски спортист. Той взе 8 борби за Куманово, от които 7 в защита и се оказа сериозно препятствие за американците в Берое.

Най-резултатен за заралии бе Шейн Гибсън с 19 точки, като той добави и 5 борби и 3 асистенции. Арън Джоунс прибави 17 точки, а Оумари Гудул наниза 12. Мариян Янески с 26 точки и 9 борби,у както и Александър Костоски с 20 точки вкараха повече от половината за домакините.

Следващият мач на Берое в групата е на 6 декември, когато в Стара Загора ще гостува сериозния състав на Кожув (Гевгелия).

Двубои от Балканската лига по баскетбол за мъже:

Група А:

Куманово (БЮР Македония) - Берое (България) 82:72 (16:13, 17:19, 22:21, 27:19)
Теодо (Черна гора)- Башкими (БЮР Македония) 86:74 (24:13, 19:24, 22:18, 21:19)

1. Куманово 4 4 0 330:306 8
1. Берое 5 3 2 396:389 8
3. Теодо Тиват 4 3 1 339:311 7
4. Кожув 4 1 3 315:318 5
5. Башкими 4 0 4 283:324 3
6. Сигал Прищина 1 0 1 71:86 1

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)