3. Берое прекърши Тунджа след продължения

Берое прекърши Тунджа след продължения

Заралии се наложиха с 94:90

Отборът на Берое записа осмата си победа през сезона, след като се наложи като домакин над Тунджа (Ямбол) с 94:90 след продължения. Двата тима не успяха да се победят в редовното време, завършило при 87:87 и трябваше да изиграят още пет допълнителни минути. С днешния успех, който бе трети поред срещу този съперник в шампионата, заралии на практика се бетонираха на шестата позиция, изпреварвайки именно тима от Ямбол, който остава седми.

Срещата предложи изключителна драма до самия край, като с играта си и двата тима зарадваха трибуните. След напълно равностойна първа част завършила 20:20, през вторите десет минути домакините успяха да установят превес и да поведат с 9 точки на полувремето при 49:40.

След почивката играчите на Любомир Минчев продължиха да доминират като на моменти разликата в тяхна полза бе 13 точки, а в края на третата част бе 8 при 69:61. В последните десет минути гостите от Ямбол водени в нападение от дуото Тейлър Лейзър – Мартин Дурчев успяха да стопят аванса на „зелено-белите”, като 18 секунди преди края на двубоя при абсолютно равенство – 87:87 имаха и притежание на топката. За радост на старозагорската публика, Лейзър не успя да реализира и мачът влезе в продължения. Там обаче беройци показаха много стабилна психика и със страхотна игра изковаха ценния успех, дошъл след 94:90.

Диуейн Джаксън бе най-резултатен за „зелено-белите”, реализирайки 19 точки, към които добави 5 борби, 4 асистенции и 2 откраднати топки. Пореден силен мач изигра и Майк Блек, който завърши с 18 пункта. С двуцифрен точков актив приключиха още Тихомир Желев и Мичъл Картър със съответно по 15 и 12 точки.

За гостите от Ямбол Тейлър Лейзър наниза 23, а 20 добави Мартин Дурчев.

В следващия кръг Берое гостува на Балкан. Двубоят е на 14 март от 18:00 часа в Ботевград.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже