3. Берое разгроми "Сините феи" и ще играят на финала срещу Монтана

Берое разгроми "Сините феи" и ще играят на финала срещу Монтана

Финалът за Купата на България по баскетбол при жените е в понеделник от 18 часа в Стара Загора

Дунав 8806 загуби от "Берое" в мач от полуфиналите на турнира за Купата на България. Русенският състав отстъпи в зала "Общинска" в Стара Загора с 57:82 (9:28, 16:19, 12:20, 20:15) на домакините на надпреварата.

Беройки вкараха първите 7 точки в мача. Те се възползваха от всяка грешка на съперника и контролираха развоя на игрището. След 10 минути игра дунавки изоставаха вече с 19 точки за 9:28. Шампионките и 4-кратни носителки на трофея за Купата на България опитаха да се посъбудят след това, но трудно намираха верният път към коша на домакините и начини за противодействие на техните атаки. Така до почивката те изоставаха вече с 22 точки за 25:47.

След подновяването на играта разликата между двата отбора продължи да набъбва. 10 минути преди края "сините феи" изоставаха с 30 точки за 37:67, а финалната сирена закова 82:57 на таблото за отбора на "Берое".

Деляна Коева вкара 14 точки за дунавки, а Александра Катич добави 12 т. Дженифър Брандън добави 9 точки и 11 борби.

В утрешния 7 март от 15:30 ч. русенският състав излиза срещу "Хасково 2012" отново в зала "Общинска" в Стара Загора в мач за третото място, а от 18 ч. на същото място домакините срещат "Монтана 2003" в борба за Купата.

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)