3. Берое с нова победа над Левски, този път в Балканската лига

Берое с нова победа над Левски, този път в Балканската лига

Утре един срещу друг излизат Левски и Ловчен

Отборът на Берое записа нова победа над Левски, този път в SIGAL UNIQA Балканската лига. В първи мач от квалификациите за втория етап на турнира „зелено-белите“ се наложиха с 80:70 над столичани. Мачовете се играят в Самоков от днес до четвъртък.

Страхотен мач за старозагорци изигра центърът Станислав Ваклинов, който завърши с 26 точки и 10 борби. С по 13 точки завършиха Тихомир Желев и Еврик Гари. За Левски най-резултатен бе Станислав Славейков с 27 точки и 7 борби.

Един от най-опитните играчи на „сините“ обаче отново не доигра двубоя след като малко повече от две минути преди финалната сирена напусна за пет лични нарушения. За разлика от шампионатния двубой между двата тима, игран в събота, в срещата в Самоков днес Берое поведе още в началото.

Баскетболистите на Левски успяха да се доближат единствено на 4 точки до старозагорци в първата четвърт, след което разликата бързо се превърна в двуцифрена. Левски успя да върне интригата в двубоя след третата част, която спечели с 23:22, но времето не стигна да бъде наваксан големият пасив.

„Сините“ спечелиха и четвъртата част, при това с пет точки – 17:12, но въпреки това отстъпиха в крайния резултат. Следващият двубой на Берое в квалификационния турнир е в четвъртък от 18,00 часа. Съперник е Ловчен Баскет.

Утре един срещу друг излизат Левски и Ловчен. Ново поражение на Левски ще гарантира на Берое участие в следващата фаза, при това още преди изиграването на двубоя на старозагорци в четвъртък.

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)