3. Берое с първа загуба в контрола

Берое с първа загуба в контрола

Старозагорци загубиха от турския "Газиантеп" със седем точки разлика

Отборът на Берое допусна първа загуба в контролните срещи преди старта на сезона в Националната баскетболна лига и Балканската лига.

След две победи над Черно море Тича и Ямбол днес "зелено-белите" отстъпиха на турския Газиантеп със 78:85 точки в зала "Универсиада" в София. Гостите, в чийто състав от този сезон играе бившият български национал Деян Иванов, изиграха силно първо полувреме и с ефективна стрелба от зоната за три точки, поведоха убедително в резултата.

Старозагорци обаче вдигнаха оборотите след почивката и разликата падна до пет точки. Гостите обаче успяха да задържат аванса си до края и спечелиха първата от двете си проверки, които ще изиграят у нас. Следващите контролни срещи на Берое са в края на седмицата. "Зелено-белите" ще се включат в турнира за Купата на Пловдив, който ще се проведе в петък и събота.

Утре Газиантеп ще се изправи и срещу шампиона Лукойл Академик.

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)