3. Берое с първи успех в Балканската лига

Берое с първи успех в Балканската лига

Старозагорци надиграха със 78:73 (15:18, 16:28, 27:17, 20:10) като домакини Кожув

Берое постигна първия си успех в Балканската лига по баскетбол. В среща от група "А" на турнира старозагорци надиграха със 78:73 (15:18, 16:28, 27:17, 20:10) като домакини Кожув.

Гостите от Македония играха по-силно в първата половина на двубоя, след която поведоха с 46:31. В края на третия период българския отбор успя да свали изоставането си на под десет точки. С тройка на Николай Ваклинов Берое намали пасива си на пет точки - 58:63, след третия период. Четвъртата част започна със силна игра на "зелените", които демонстрираха добра стрелба от близка и средна дистанция. Българите поведоха със 75:73 две минути преди края, след което не допуснаха да им бъде отбелязана нито една точка. Ащън Мур реализира 18 точки за успеха Берое, а Николай Николов добави още 16 точки. Брандън Пен отбеляза 24 точки за Кожув.

Берое е на последното четвърто място в класирането с актив от шест точки, докато Кожув има осем точки на втората позиция.

Среща от група "А" на Балканската лига по баскетбол за мъже:

Берое (Стара Загора, България) - Кожув (Македония) - 78:73 (15:18, 16:28, 27:17, 20:10)

Временно класиране:

1. Морнар 5 5 0 423:363 10 точки

2. Кожув 6 2 4 441:479 8

3. Сигал Прищина 4 2 2 292:273 6

4. Берое 5 1 4 383:424 6

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки