3. Берое с тежка загуба в Ботевград

Берое с тежка загуба в Ботевград

Баскетболният тим от Стара Загора отстъпи като гост на Балкан със 76:134

Баскетболният отбор на Берое записа тежко поражение в последния си мач за календарната година, след като отстъпи като гост със 76:134 от отбора на Балкан Ботевград. По този начин старозагорци допуснаха втора загуба от този съперник през сезона.

В този мач старши-треньорът на Берое Любомир Минчев отново не можеше да използва контузените Тихомир Желев и Планимир Дафинов. Добрата новина за щаба на „зелено-белите” бе завръщането в игра на Петър Загоров, който след близо година отсъствие от баскетболния терен отново облече екипа на Берое.

Двата тима стартираха много активно първата част, но постепенно домакините успяха да установят контрол над случващото се на паркета. Въпреки добрата игра на Диуейн Джаксън, който реализира 13 точки в тази част, ботевградчани успяха да дръпнат в резултата с почти безпогрешна стрелба от далечна дистанция. Краят на първата част дойде при аванс от 15 точки 35:20 в полза на Балкан.

През вторите десет минути добрата игра на домакините продължи, което се отрази и на електронното табло, което в края на първото полувреме показваше 73:46 в полза на отбора от Ботевград. Ситуацията на паркета не се промени и след почивката като голямата разлика на домакините им позволи спокойно да доиграят срещата.

За Берое най-резултатен с 19 точки бе Диуейн Джаксън, към които добави и 5 борби. С двуцифрен точков актив завършиха Майк Блек и Мичъл Картър реализирали съответно по 14 и 10 пункта.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже