3. Берое със загуба от Лукойл

Берое със загуба от Лукойл

Отборът на Берое записа поражение с 65:90 в домакинството си на лидера в класирането Лукойл Академик, в двубой от 24-ия кръг на НБЛ.

Отборът на Берое записа поражение с 65:90 в домакинството си на лидера в класирането Лукойл Академик, в двубой от 24-ия кръг на НБЛ. Въпреки 13-то поражение за „зелено-белите” през сезона, отборът на Любомир Минчев запазва шестата си позиция с баланс 9-13. С днешния си успех пък съставът на Лукойл вече е с актив от 20 победи и само 1 загуба.

В трети пореден мач заралии бяха без основния си реализатор Диуейн Джаксън, който продължава да се възстановява от травмата си в глезена. Освен него двубоя с Лукойл пропусна и другият американец – Майк Блек, който пък бе с болки в кръста. Добрата новина бе включването на центъра Милан Маркович, който също имаше здравословни проблеми преди мача.

След равностойна първа част завършила 13:18 в полза на Лукойл, през вторите десет минути гостите успяха да дръпнат с двуцифрена преднина. До края на полувремето, благодарение на сериозното си предимството в подкошието, „студентите”  си осигуриха комфортен аванс от 16 точки при 27:43.

След почивката гостите тръгнаха силно със серия от 5:0, като преднината им стана 21 точки, каквато бе и в края на частта. В последната четвърт срещата се доиграваше като финалната сирена дойде при резултат 65:90.

С по 14 точки за Берое завършиха двама състезатели – Милан Маркович и Павлин Иванов. С 12 плюс 4 борби се отличи Тенчо Тенчев, а Тихомир Желев добави 10 пункта.

За победителите Димитър Димитров бе най-резултатен с 22 точки и 11 борби. Силен мач изигра и Никола Драгович, който се отчете с 19 точки и 7 борби.

Следващият мач на Берое ще бъде на 18 април – гостуване на шампиона Левски в София.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже