3. Берое вкара 102 на Спартак в Плевен

Берое вкара 102 на Спартак в Плевен

Новото попълнение Зак Монахан бе на отлично ниво с 20 точки и 7 асистенции

Спартак Плевен не успя да затрудни отбора на Берое по пътя към деветата му победа за сезона и старозагорци си тръгнаха със 102:76 от зала "Балканстрой".

Успехът бе и десети поред за Берое над Спартак, като съставът от Стара Загора дели 3-4-о място с Рилски спортист.

Плевенчани от своя страна делят 8-9-о място с Черноморец, който по-рано днес взе втората си победа за сезона и така се изравни със Спартак.

Двубоят вървеше еднопосочно, като гостите почти непрекъснато увеличаваха преднината си в хода на срещата. Решителна бе втората четвърт, която Берое спечели с 33:15, за да се оттегли при 58:34 на почивката. След това вече с по-бавни темпове, но постоянно, авансът на старозагорци растеше.

В края на третия период разликата мина 30 точки и въпреки че в последната четвърт домакините скъсиха малко, нямаше никакви поводи за притеснение за Берое.

Спартак отново с късата си ротация от 7 баскетболисти нямаше и сили срещу 12-те на Любомир Минчев, всички влезли поне за 10 минути в игра.

Деян Карамфилов остана на един кош от личния си рекорд в НБЛ по отбелязани точки, като реализира 19 тази вечер.

Новото попълнение Зак Монахан бе на отлично ниво с 20 точки и 7 асистенции. Иван Лилов добави точки.

Димитър Маринчешки вкара 14 точки и взе 12 борби за Спартак, 14 добави Тодор Тодоров, а 13 - Ники Маринов.