3. Берое взе българското дерби от Адриатическата лига

Берое взе българското дерби от Адриатическата лига

Дебютантката Анджела Делич беше най-резултатна за успеха със 17 точки

Берое (Стара Загора) победи Монтана 2003 със 73:54 в българското дерби от Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Това е трети мач между двата отбора в рамките на по-малко от седмица, а Берое спечели две победи. Монтана 2003 взе първия мач между двата тима в евротурнирите.

За разлика от предишните срещи сега  треньорите можеха да разчитат на всички чуждестранни състезателки, като дебют за домакините направи Анджела Делич.

Възпитаничките на Татяна Гатева натрупаха преднина след отлични втора и трета четвърт, а в последните 10 минути имаха аванс дори от 33 точки.

Дебютиралата за Берое Анджела Делич беше най-резултатна за успеха със 17 точки, а по 11 отбелязаха Виолина Кочева, Жаклин Златанова, Сара Бут и Радостина Димитрова.

За Монтана 2003 Димана Макариева вкара 13 точки, Изабела Рамона се отчете с 12, а 10 добави Снежана Алексич.

Лидер в класирането на Адриатическата лига е Будучност с баланс 5-1, а Берое и Монтана 2003 имат по 4 успеха и две поражения.