3. Берое взе бронза в Балканската лига

Берое взе бронза в Балканската лига

Родният тим надигра черногорския Милениум

Берое се наложи над черногорския Милениум със 100:87 (27:23, 27:25, 24:25, 22:14) и завърши на трето място в Балканската лига по баскетбол. Двубоят се изигра в зала „Общинска“ в Стара Загора.

Берое претърпя тежко поражение в полуфинален двубой от косоварския Пея, но възпитаниците на Бойко Миленков успяха да се отърсят и да започнат силно двубоя за бронза. След края на първия период „зелените“ поведоха с 27:23 на Милениум. В средата на втората четвърт авансът на Берое нарасна до 11 точки при 43:32. Заралии обаче водеха със само шест преди почивката – 54:48.

Третата четвърт бе изключително оспорвана, като двата отбора си разменяха кошове, но Берое все още водеше със 78:73 преди заключителните 10 минути. Последният период бе белязан от силната защита на „зелените“, въпреки че Милениум достигна до равенствотото при 82:82. След това обаче Берое успя да реализира серия от 18:5, с която реши двубоя в своя полза.

Най-резултатен за Берое бе Дариус Хал, който отбеляза 20 точки и спечели 6 борби, а пък Дарин Иванов наниза 16 пункта. Александър Андреевич реализира 13 точки и 6 борби, а Данджел Пурифой и Александър Тодорович завършиха с по 12 точки и 8 борби.