3. Без Александър Везенков Сакраменто победи Филаделфия

Без Александър Везенков Сакраменто победи Филаделфия

Сакраменто без възстановяващия се от контузия Александър Везенков в състава победи Филаделфия със 108:96 като домакин, след 11 точки, 13 борби и 10 асистенции за Домантас Сабонис в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Дежонте Мъри отбеляза 19 точки, 15 асистенции и 5 отнети топки за победата на Атланта над Бостън със 120:118 като домакин. Хоукс наваксаха изоставане от 30 точки в хода на двубоя, ставайки първият отбор, който прави това срещу тима с най-добрия актив в НБА от постижението на Лос Анджелис Лейкърс срещу Далас Маверикс на 6 декември 2002 година.

Джейсън Тейтъм реализира кош за Бостън, намалявайки на 118:120 при оставащи 1.2 секунди в мача, но гостите не успяха да стигнат до равенство.

С победата над Бостън съставът на Атланта записа и най-големия наваксан дефицит от сезон 1997/1998 насам. Селтикс водеха с 68:38 във втората четвърт, но домакините направиха серия от 18:6, за да намалят изоставането си до 56:74 на почивката.

Де'Андре Хънтър поведе съотборниците си с 24 точки, а Богдан Богданович допринесе с 22. Джейсън Тейтъм се отчете с 37 точки и 8 борби ца Бостън, а Джейлън Браун добави 24 точки.

Ню Йорк надигра Детройт със 124:99 като домакин в друг мач от вечерта в НБА. Донте ДиВинченцо постигна клубен рекорд от 11 тройки, реализирайки най-доброто постижение в кариерата си от 40 точки срещу Пистънс. Джош Харт завърши с 11 точки, 14 борби и 10 асистенции, записвайки шестия си „трипъл-дабъл“ за сезона, а Джейлън Брънсън се включи с 28 точки за Никс.

Домакински успех постигна и Сан Антонио със 104:102 над Финикс. Джереми Сочан отбеляза 26 точки и 18 болби, включително победна стрелба от далечна дистанция в последната минута. Спърс бяха без новака Виктор Уембаняма, който отпадна от състава точно преди мача заради изкълчен глезен на левия крак. Девин Букър завърши с 36 точки, а Кевин Дюрант с 29 за Финикс.

Кливланд се справи у дома с Шарлът със 115:92, а Бруклин постигна успех като гост на Торонто с 96:88 в други мачове от изминалата нощ.

Победа като гост постигна и Вашингтон над Чикаго със 107:105 след 23 точки за Джордан Пуул. Успехът бе трети пореден за Вашингтон.

Джейлън Грийн вкара 27 точки, включително 12 в решителната трета четвърт за победата на Хюстън като домакин на Портланд със 110:92. Рокетс удължиха успешната си серия на девет срещи и вече имат актив от 11-1 през месец март.

Никола Йокич поведе Денвър към домакинска победа над Мемфис със 128:103, реализирайки 29 точки, 11 борби и 8 асистенции.

Далас се наложи като гост на Юта със 115:105 след 29 точки на Лука Дончич, който регистрира 19-и „трипъл-дабъл“ за сезона, добавяйки 13 асистенции и 12 борби.

Лос Анджелис Клипърс отстъпи у дома от Индиана със 116:133.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Лидери в отделните дивизии
Атлантическа дивизия: Бостън 57 победи/15 загуби, Ню Йорк 43/28, Филаделфия 39/33
Централна дивизия: Милуоки 46/25, Кливланд 44/28, Индиана 41/32
Югоизточна дивизия: Орландо 42/29, Маями 39/32, Атланта 32/39