3. Безобразен Лукойл Академик с нова загуба в Eurocup

Безобразен Лукойл Академик с нова загуба в Eurocup

Българският шампион Лукойл Академик записа трета поредна загуба в турнира Eurocup, след като бе надигран у дома от латвийския Баронс със 75:88.

Спонсорираният от петролната компания Лукойл отбор изигра един от най-слабите си мачове през сезона и се даде без бой на иначе непретенциозния  противник.

Началото бе изцяло за гостите, които дръпнаха с 21:14 след първите 10 минути, а преднината им на почивката бе 9 точки - 40:31.

В тези минути "студентите" играеха безобразно слабо, а комбинаците им в нападение бяха лесно разгадаеми от противника. Капитанът Тодор Стойков не се различаваше на общия фон и също потъна в посредственост.

Лъч на надежда проблесна в третата част, а с основна заслуга за това бе македонецът Ристе Стефанов, който наниза три поредни тройки и Академик намали резултата.

Тимът от Правец стигна до 69:71, но когато всички в залата помислиха, че обратът е неминуем, последва нов срив в играта на шампионите.

Баронс отново дръпна сериозно в резултата, благодарение силната си колективна игра и точна стрелба най-вече на Кравченко.

До края мачът се доиграваше, а унилите българи позволиха на гостите да победят със сериозна разлика. Неприятно впечатление остави и атосферата в зала "Универсиада", чийто рехави трибуни и апатична публика бяха в унисон с играта на Лукойл Академик.

С най-много точки за българския тим завърши Андрю Аделеке - 17, а Аликзандър от гостите завърши с 21.

Българският шампион е твърдо на последно място в група "В", където са още руските Динамо (Москва) и Уникс (Казан).