3. БФБаскетбол ще приема заявки за участие в турнира за Купата на България до 20 януари

Жребият за съперниците при мъжете ще се проведе на 16 февруари

Право на участие в турнира за Купата на България по баскетбол за мъже и жени имат отборите, участници в НБЛ за мъже, подали заявка до 17.30 часа на 20 януари. Това гласи новата наредба за турнира, приета от УС на редовно заседание. Съответно, срокът за подаване на кандидатура за домакинство на финален турнира за Купа България до 17:30 ч. на 23 януари като БК кандидат за домакинство трябва да поеме ангажимента да организира финалния турнир, независимо дали се класира за участие в него.

При жените системата на провеждане остава следната: дирижиран жребий за четвъртфиналите: Според класирането на отборите след втория етап от НБЛ между отборите класирани на 3 и 4 място и тези на 5 и 6 място; Отборите, класирани на 1 и 2 място - почиват. Ако има пет заявки - на четвъртфиналите се играе бараж между отборите класирани на 4 и 5 място. За полуфиналите е предвиден пълен недирижиран жребии.

Жребият ще се проведе на 22 януари. Четвърфиналите ще се играят на 04 и 11.02.2015г., като домакин на втората среща е отборът с по-предно класиране. Финалната четворка ще се проведе в периода 28 февруари - 01 март 2015 г.

ПРОГРАМА
28.02.2015г. Полуфинали
01.03.2015г. Финал за 3 място/Финал за 1 място.

Жребият за съперниците при мъжете ще се проведе на 16 февруари. Той ще е дирижиран за четвъртфиналите (според класирането на отборите след втория етап от НБЛ между отборите класирани от 1 до 4 място (първа четворка) и тези от 5 до 8 място (втора четворка). Ако има седем заявки класираният на 1 място отбор почива на четвъртфиналите и т.н.). За полуфиналите между победителите в четвъртфиналите жребият е пълен, недирижиран. Мачовете от финалната осмица ще се играят между 19-22 февруари 2015 г.

ПРОГРАМА
19.02.2015 г. Четвъртфинали
20.02.2015 г. Полуфинали
21.02.2015 г. Финал за 3 място
22.02.2015 г. Финал за 1 място

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже