3. Бихме Хемофарм на баскет в контрола – 89:77

Бихме Хемофарм на баскет в контрола – 89:77

Националният отбор на България по баскетбол постигна поредна победа в контролните си мачове преди старта на европейското първенство, след като днес надигра с 89:77 сръбски Хемофарм Стада.

Първото полувреме бе изключително равностойно като в него двата тима се движеха кош за кош. Интересното е, че Пини Гершон пусна като титулярен плеймейкър натурализирания американец Ърл Роулънд за сметка на Андре Оуенс. В крайна сметка полувремето дойде при резултат 46:45 за сръбския отбор.

През втората част нашите излязоха напълно променени и тотално надиграха съперника си. Българите се представиха изключително силно в защита, а в нападение Тодор Стойков и Ърл Роулънд не срещнаха особени трудности. Така нашите стигнаха до успеха с цели 12 точки разлика – 89:77.

Най-резултатен за нашите бе Тодор Стойков, който завърши с 22 точки, Ърл Роулънд добави 20, а Калоан Иванов заби 15. За гостите най-добър бе Милиян Павкович, който приключи срещата със 17 точки, 12 добави Боян Кръстович, а Борис Савович завърши с 11.