3. БК Тони 7 (Сливен) загуби в домакинския си мач в Самоков

БК Тони 7 (Сливен) загуби в домакинския си мач в Самоков

Женският тим на Тони 7 загуби от състава на Рилски спортист със 76:56 точки в мач от втората петица на държавното първенство. Поради ремонта на зала „Васил Левски” в Сливен, мачът се игра със съгласието на двата клуба в Самоков. Така Рилски спортист игра срещата като гост в собствената си зала.

Възпитаничките на треньора Ивайло Христов бяха достоен съперник за по-класния тим. На почивката те отстъпваха с 2 точки и резултат 31:33, но не успяха да задържат малката разлика в следващата част.

Мария Байчева реализира най-много точки 15-ет за Тони 7. Калина Попянкова добави още 14-ет, а Виктория Стойчева се разписа с 10 точки.

За Рилски спортист Христина Иванова игра цял мач без смяна и завърши с 21 точки, а Стефка Митева добави 19 точки, предаде кореспндентът на Novsport.com в Сливен.