3. Болт, Фетел, Меси и Джокович в битка за Спортист номер 1 на планетата за 2012-а

Болт, Фетел, Меси и Джокович в битка за Спортист номер 1 на планетата за 2012-а

При жените сред номинираните са световната шампионка в спринта Кармелита Джетър и Петра Квитова

Трикратният олимпийски шампион и световен рекордьор Юсейн Болт (Ямайка) и двукратният световен шампион във Формула 1 Себастиан Фетел (Германия) са сред номинираните за спортист на годината на Спортната академия Лауреус.

Болт спечели два златни медала на световното първенство по лека атлетика в Дегу (Република Корея) през тази година.

Сред номинираните при мъжете са още световният номер 1 в мъжкия тенис Новак Джокович, който спечели три от турнирите от Големия Шлем, звездата на Барселона Лионел Меси, шампионът в колоездачната обиколка на Франция Кадел Евънс и баскетболистът на Далас Дирк Новицки.

При жените сред номинираните са световната шампионка в спринта Кармелита Джетър и победителката от "Уимбълдън" Петра Квитова.