3. БОМБА: Черно море навакса 17 точки, за да бие Берое

БОМБА: Черно море навакса 17 точки, за да бие Берое

Победата беше едва втора за варненския тим в първенството

Черно море Тича поднесе сензацията на кръга в Националната баскетболна лига. „Моряците“ се наложиха над един от фаворитите в първенството Берое с 98:97 във Варна. Гостите пропиляха преднина от 17 точки и след много оспорвани финални минути домакините спечелиха срещата.

Тимът от Стара Загора беше без Джеймс Уайт и Михаил Комбаков, а в игрови минути не записаха Далин Бачински, Ивайло Тонев и Николай Титков. За Черно море отсъстваха Цветомир Куртев, Мартин Коцев и Мартин Йорданов, а в игра се завърна Мартин Стефанов.

Победата бе втора за варненския тим, който има и 13 поражения. Берое е с 11-4, като това бе втора поредна загуба с една точка за отбора на Любомир Минчев след поражението от Ямбол преди седмица.  В последния кръг от второто завъртане Черно море Тича гостува на Академик Бултекс 99, докато Берое приема Балкан в директен сблъсък за второто място в класирането преди третия етап от редовния сезон.

Александър Янев бе над всички за Берое със своите 30 точки и 11 борби (10 в нападение). Тихомир Желев вкара 19 точки, Станислав Ваклинов се отчете с 14 точки и 13 борби. Николай Стоянов и Конър Франкамп записаха по 12 точки, а 10 има Тре Когинс.