3. Борбен Берое не успя да поднесе изненадата в Самоков

Борбен Берое не успя да поднесе изненадата в Самоков

Отборът на Берое записа поражение като гост на Рилски спортист с 86:94

Отборът на Берое записа поражение като гост на Рилски спортист с 86:94, в първия четвъртфинален плейоф между двата тима. Независимо от загубата старозагорци демонстрираха изключителен характер и борбеност. На два пъти „зелено-белите” успяваха да се върнат в мача, въпреки че на моменти изоставането им бе 18 точки.

С представянето си днес, беройци определено показаха, че имат сили да се борят докрай с класния си съперник, като предстоящият двубой в Стара Загора със сигурност ще бъде изключително интересен.

Началото срещата бе много равностойно, като краят на първата част приключи при абсолютно равенство – 17:17. През вторите десет минути домакините от Самоков успяха да дръпнат сериозно в резултата, благодарение на почти безпогрешна си стрелба от далечна дистанция. Така в края на полувреме разликата бе 17 точки за Рилецо – 52:35 .

След почивката въпреки сериозното изоставане в резултата, играчите на Любомир Минчев не се предадоха и заиграха много агресивно. Това бързо се отрази на електронното таблото, като в края на третата част преднината на самоковци бе свалена до 10 точки – 64:74. Това определено възроди надеждите на старозагорци, че могат да си тръгнат от планинското градче с победа.

Опитният отбор на домакините обаче започна много концентрирано последната част. Самоковци отново се откъснаха напред, благодарение на отличната си стрелба от тройката, като четири минути преди финалната сирена преднината им изглеждаше непреодолима – цели 17 точки. И тук обаче „зелено-белите” не се предадоха и след мощен щурм се върнаха в мача, стопявайки изоставането си до 7 пункта, минута преди края. За съжаление на беройци за повече нямаше време и така домакините взеха победата с 94:86.

За Берое страхотен мач изигра Павлин Иванов, който завърши с 30 точки, 4 асистенции и 3 борби. С двуцифрен точков актив завършиха още трима играчи в зелено-бяло. Тихомир Желев бе на познатото ниво, отчитайки се с 19 пункта, а с по 11 и 10 завършиха съответно Тенчо Тенчев и Мартин Раднев.

За победителите Върнън Тейлър бе над всички с 23 точки. С по 17 пункта пък завършиха трима играчи – Желко Ракочевич, Златин Георгиев и Тони Гуджино.

Следващият двубой е след два дни – на 4 май в общинската зала Стара Загора от 19:00 часа.