3. Борбен Берое загуби от Рилецо

Борбен Берое загуби от Рилецо

Старозагорци паднаха със 72:88 като гост

Баскетболният отбор на Берое претърпя второ поредно поражение като гост, след като отстъпи със 72:88 от тима на Рилски спортист, в мач от 22-ия кръг на НБЛ. Въпреки че бяха без основния си реализатор в лицето на Диуейн Джаксън, старозагорци не се предадоха и затрудниха максимално класния си съперник. Независимо от днешната загуба, „зелено-белите” продължават да заемат шестата позиция в класирането с баланс от 8 победи и 12 поражения. Отборът на Рилски спортист пък се изкачи до четвъртото място с актив 12-7.

Двубоят в спортната зала „Арена Самоков” започна изключително равностойно като в края на първата част играчите на Любомир Минчев водеха с 1 точка – 18:17 в тяхна полза. През втората част обаче домакините поеха инициативата, като след много силни финални минути си осигуриха комфортен аванс от 15 точки на почивката (46:31).

Въпреки че в началните минути на второто полувреме преднината на самоковци достигна 19 пункта, „зелено-белите” не се предадоха и след серия от 17:4 съкратиха изоставането си само до 6 точки. В последните десет минути отборът на Росен Барчовски съумя да запази аванса си, като не позволи да се стигне до обрат, записвайки третата си победа над беройци през сезона.

За Берое най-резултатен бе Майк Блек отчел се с 30 точки. Много силен мач изигра и Павлин Иванов, който записа 17 точки, 5 борби и 3 асистенции – най-доброто му представяне с екипа на старозагорци.

За победителите Зарко Ракочевич завърши с 20 точки, а 15 добави Златин Георгиев.

В следващия кръг Берое е домакин на Спартак Плевен. Двубоят е на 21 март (събота) от 18:00 часа в общинската зала „Стара Загора”.