3. Бостън и Филаделфия ще решават всичко в седми мач (ВИДЕО)

Бостън и Филаделфия ще решават всичко в седми мач (ВИДЕО)

Селтикс победиха тази нощ, за да изравнят за 3-3

Бостън Селтикс се наложи над Филаделфия 76-ърс с 95:86 в шести мач от плейофната серия между двата отбора в Националната баскетболна асоциация. Фили можеха да затворят серията пред собствена публика, но не съумяха и така кой ще бъде финалист в Източната конференция, ще се реши в седмия двубой след равенство в победите при 3:3.

Бостън започна силно още в първата част, която спечели с 29:22 и след равенство във втория период 21:21, „Келтите“ водеха с 50:43 на почивката. Селтикс успя да увеличи аванса си до 10 точки при 58:48 в началото на третия период, но Филаделфия обърна нещата в своя полза – 73:71, преди финалните 12 минути баскетбол в „Уелс Фарго Сентър“. След силна игра в защита Бостън ограничи Фили до само 13 точки в последния период, спечелвайки го с 24:13 и така се поздрави и с крайния успех.

В основата на успеха на Бостън бе Маркъс Смарт, който се отчете с 22 точки, 7 борби и също толкова асистенции. Голямата звезда Джейсън Тейтъм реализира 19 пункта и улови 9 борби, а Джейлън Браун добави 17 точки.

За Филаделфия Джоел Ембийд завърши срещата с дабъл-дабъл от 26 точки и 10 борби. Тайрис Макси наниза 26 точки, а Джеймс Хардън завърши срещата на асистенция от дабъл-дабъл, след като вкара 13 точки и даде 9 ключови подавания, довели до кош.

Финалният мач от серията е на 15 май от 2:30 часа българско време в „TD Garden“, Бостън.