3. Бостън, Лейкърс, Маями и Сан Антонио с нови победи

Бостън, Лейкърс, Маями и Сан Антонио с нови победи

И четирите тима мачкат

Бостън Селтикс се наложи над Ню Йорк със 118:116 в истински трилър от Националната баскетболна асоциация. Амар Студамайър вкара тройка със сирената и би трябвало тя да се окаже победна за домакините от Ню Йорк, но след разглеждането на видеозаписа се оказа, че топката е изстреляна след сираната и кошът не беше зачетен. Така победата остана за гостите от Бостън, които остават номер 1 в цялата Източна конференция с баланс от 20 победи и 4 загуби.

Пол Пиърс вкара 32 точки за успеха на Селтикс. Амар Студамайър вкара 39 за домакините от Никс и увеличи клубния рекорд на девет мача, в които е реализирал повече от 30 точки. За победителите от Бостън пък ветеранът Кевин Гарнет демонстрира постоянство и заби 20 точки и 13 борби, като в шести пореден мач прави дабъл-дабъл. Рей Алън завърши с 26 точки за Селтикс.

Лос Анджелис Лейкърс надви 2-ия в Централната дивизия Индиана със 109:94 и продължава да бъде основен преследвач на Сан Антонио в класирането на Запад. Звездата на шампионите Кобе Брайънт вкара 31 точки, а 25 от тях бяха реализирани през второто полувреме. Пау Гасол добави 28 точки за Лос Анджелис, които в нито един момент от мача не изоставаха в резултата.

Въпреки че се славят с една от най-добрите защити, осигурила им 2-ото място в Централната дивизия до момента, баскетболистите от Индиана определено не могат да играят срещу Лейкърс и днешното им поражение беше шесто в последните седем мача. Иначе Дарън Колисън вкара 17 точки за Индиана.

Сан Антонио измъкна успеха с 92:90 над средняка Милуоки и регистрира шеста победа в последните си шест домакински срещи. По този начин Спърс остават непобедени през този сезон от отбор от Източната конференция, а балансът им е 21-3, клубен рекорд за всички времена след старта на който и да е сезон.

Ману Джинобили вкара със сирената, а общо той завърши с 26 точки, като реализира и последните шест в мача за своя отбор.
Добрият сезон за Чикаго Булс продължава, след като Биковете записаха 16-ата си победа от началото. Те удариха слабака на Изток Торонто Раптърс със 110:93 и остават водачи в Централната дивизия. Карлос Буузър с 34 точки и 12 борби регистрира най-доброто си лично постижение от началото на сезона, а Луол Денг завърши с 19. Иначе това е седма поредна победа за Чикаго Булс от началото на сезона, което е най-дългата серия за тима от 2006/2007. Другата приятна изненада тази година- Оклахома Сити Тъндър, също спечели победа. Те победиха със 117:105 Хюстън Рокетс с

32 точки на звездата Кевин Дюрант. Дюрант седна на пейката в четвъртата част на мача заради натрупани лични нарушения, но
това не беше проблем за Тъндър да запишат четвърти пореден успех в последните си четири мача. Джеймс Хардън вкара тройка в началото на четвъртата част и направи резултата 90:76, който се оказа непосилен за гостите от Хюстън.

Звездният отбор на Маями излезе на 2-о място в Източната конференция, след като се наложи над Кливланд със 101:95. Дуейн Уейд вкара 28 точки, 17 от тях през четвъртата част. ЛеБрон Джеймс вкара 21 точки срещу бившия си отбор, а също така спечели и 13 борби, най-много до момента за него. С тази победа Маями Хийт регистрира серия от десет поредни победи, която е четвъртата най-продължителна в историята на клуба.