3. Бостън на победа от финала

Бостън на победа от финала

ЛеБрон Джеймс не стигна на Кливланд за успех

Бостън се наложи над гостуващия вицешампион Кливланд с 96:83 и поведе с 3:2 победи във финалната серия в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Новобранецът Джейсън Тейтъм се отличи с 24 точки и 7 борби, Джейлън Браун добави 17 точки, а Ал Хорфорд допринесе с 15 точки и 12 борби за успеха.

ЛеБрон Джеймс завърши с 26 точки, 10 борби и 5 асистенции за гостите, а Кевин Лав се отчете с 14 точки и 7 борби, но това не беше достатъчно.

Бостън, който пое контрола върху мача още от първите минути и в началото на втората четвърт вече водеше с 36:19, записа десета победа в десет домакинства в плейофите. Статистиката сочи, че отборът, спечелил петия мач в плейофна серия на НБА, с който повежда с 3:2, продължава напред в 83 процента от случаите (167 от 201).

Бостън се стреми към първи финал в лигата от 2010 година, когато загуби титлата в седем мача от Лос Анджелис Лейкърс. Кливланд пък игра за трофея в предишните три сезона, а ЛеБрон Джеймс има седем поредни финала, първите четири от които с Маями.

Първенство на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), пети мач от финалния плейоф в Източната конференция (играе се до четири победи):

Бостън - Кливланд - 96:83

* Бостън води с 3:2 победи в серията