3. Бостън отнесе Филаделфия в третия мач

Бостън отнесе Филаделфия в третия мач

В другата среща от тази нощ Оклахома Сити Тъндър победи Ел ЕЙ Лейкърс със 77:75 и поведе с 2-0 в серията

Бостън Селтикс победи с категоричното 107:91 Филаделфия 76-ърс, за да поведе с 2-1 в полуфиналната серия между двата тима от плейофите на Източната конференция.

"Сиксърс" изненадаха съперниците си по време на втория мач в Бостън и имаха домакинско предимство, но възпитаниците на Док Ривърс отговориха гръмко в мач номер 3.

Селтикс методично изградиха своята преднина и водеха с 11 точки на полувремето и цели 25 в третата част. Ветераните Пол Пиърс и Кевин Гарнет направиха много силен мач за своя отбор - капитанът завърши с 24 точки и 12 борби, а Кей Джи с 27 точки и 13 борби.

Плеймейкърът Рейжон Рондо добави 23 точки и 14 асистенции. За Филаделфия най-резултатен бе Тедиъс Йънг с 22 точки. Четвъртият мач от серията е в петък, отново във Филаделфия. В другата среща от тази нощ Оклахома Сити Тъндър победи Ел ЕЙ Лейкърс със 77:75 и поведе с 2-0 в серията.