3. Бостън пак бие Торонто

Бостън пак бие Торонто

Пол Пиърс вкара 30 точки, а рей Алън добави 23 при победата на Бостън с 93:79 точки над Торонто в среща от първенството на НБА.

Пол Пиърс вкара 30 точки, а рей Алън добави 23 при победата на Бостън с 93:79 точки над Торонто в среща от първенството на НБА.

Глен Дейвис се отчете с 15 точки, 11 борби и 8 асистенции, а Бостън спечели за 10-ти път в последните си 11 мача срещу Торонто.

За Раптърс ДеМар ДеРозан вкара 27 точки, Джоел Дорси се отличи с 13 точки и 13 борби, а Амир Джонсън вкара 10 точки и спечели 10 борби, а Торонто записа 11-та загуба в последните си 14 мача.

Руди Гей вкара 27 точки, а Зак Рандолф добави 21 и 8 борби при победата на Мемфис над шампиона Лос Анджелис Лейкърс като гост със 104:85 точки.

Кобе Брайънт вкара 28 точки за "езерняците", 21 от които през второто полувреме. Шампионите загубиха последните си 3 от 4 домакинства и 4 от последните си 6 мача.

ЛА Лейкърс е на трето място в Западната конференция с 23 победи и 11 загуби, докато Мемфис са 10-ти с 15/19.
В Лос Анджелис Джо Джонсън записа 11 от своите 29 точки в четвъртата част при победата на Атланта над Клипърс със 107:98 точки.

За домакините Блейк Грифин вкара 31 точки и спечели 15 борби, записвайки своя 27-ми "дабъл-дабъл" в кариерата.

Шоун Марион реализира 22 точки, а ДеШоун Стивънсън - 21 при победата на Далас със 104:95 точки като гост над Кливланд. За домакините Антоун Джеймисън постави личен рекорд през сезона от 35 точки.

Сакраменто се наложи над Финикс с 94:89 точки като с 28 точки се отличи ДеМаркъс Къзинс, което е рекорд в кариерата му. За "слънцата" Стив Неш записа 20 точки и 12 асистенции.