3. Бостън поведе в плейофните серии над Чикаго с 3:2 след инфарктна победа

Бостън поведе в плейофните серии над Чикаго с 3:2 след инфарктна победа

Шампионът Бостън победи Чикаго със 106:104 (23:21, 21:26, 22:23, 27:23, 13:1). Това бе петият инфарктен мач между двата тима. Чикаго пропиля 11 точки в последната четвърт, а в продължението поведе със 101:100. Баскетболистите на Булс обаче не успяха да задържат преднината си и в крайна сметка загубиха този важен за тях двубой.

Шампионът Бостън победи Чикаго със 106:104 (23:21, 21:26, 22:23, 27:23, 13:1). Това бе петият инфарктен мач между двата тима. Чикаго пропиля 11 точки в последната четвърт, а в продължението поведе със 101:100. Баскетболистите на Булс обаче не успяха да задържат преднината си и в крайна сметка загубиха този важен за тях двубой.

Чикаго спечели първата среща с едно продължение, а четвъртата след две. Днес обаче късметът бе на страната на Селтикс и именно шампионите стигнаха до така желания успех.

Двубоят бе много равностоен, но трябва да се отбележи, че и двата отбора имаха много силни части. Втората бе страхотна за Чикаго, а четвъртата за Селтикс.

Рей Алън можеше да провали този път Бостън, след като на няколко пъти го спасяваше, като напусна терена за шест лични нарушения пет минути преди края на редовните 48 минути. Това накара големият лидер на Селтикс Пол Пиърс да поеме нещата в свои раце. Той зае ролята на капитан и изкова успеха на отбора си. Именно с негови решителни кошове Бостън стигна до тази невероятна победа.

Гостите водеха с четири точки, минута и 50 преди края, Рондо отбеляза и намали, а Пиърс вкара за 91:91. След като Бен Гордън изведе отново Чикаго напред при оставащи 16 секунди до сирената, пак Пиърс бе човекът, вкарал мача в продължение при 93:93.

Добавените пет минути бяха много напрегнати, а силите на на терена бяха напълно изравнени.  Нови два коша на Пол Пиърс направиха резултата 104:101, 36 секунди преди изтичането на продължението. Тони Алън направи глупав фаул срещу Бен Гордън на тройката при оставащи 27 секунди.

Гордън наниза и трите наказателни удара и последва ново равенство – 104:104. Само 3.4 секунди преди да прозвучи финалният сигнал, Пиърс вдигна залата на крака с поредния си точен удар от средно разстояние, заковал крайното 106:104.

Човекът, който продължава да бута шампионите бе в основата на победата на Селтикс бе Ражон Рондо отново изуми всички с изключително зрялата си игра за своите 23 години. От другата страна Дерик Роуз, новобранец №1 за сезона, направи много пропуски в края, и дори се подхлъзна в решителен миг от мача, с което не помогна особено на съотборниците си.

За Чикаго  Бен Гордън бе най-добър и наниза 26 точки. Йоаким Ноа завърши с 11 точки и 17 борби, а резервата Кърк Хайнрих, който задържа „биковете” в мача през първото полувреме отбеляза 19 точки.

За Селтикс най-полезен бе Рондо, вкарал 28 точки, подал 11 асистенции и овладял осем борби. Силен двубой направи и Кендрик Пъркинс с 16 точки и 19 борби. Пиърс вкара 26 точки, а Дейвис – 21.