3. Бостън Селтикс с нова победа в НБА

Бостън Селтикс с нова победа в НБА

Бостън Селтикс постигна 43-а победа през сезона – най-много от всички 30 отбори в НБА. Шампионите надиграха като гости Ню Орлийнс Хорнетс с 89:77 и водят в Източната конференция. Хорнетс са 7-и на Запад с 30 победи и 20 загуби. Пол Пиърс отбеляза 30 т. за победителите. Кевин Гарнет (на снимката) добави 14 т. и 10 борби. Еди Хаус пък постигна 8 от всичките си 12 т. през последната четвърт. Рей Алън се контузи и напусна. Крис Пол обаче се завърна след като не игра 4 мача и добави 13 т. За домакините Дейвид Уест завърши с 15 т., а Хилтън Армстронг с 14. Педжа Стоякович се контузи през третата четвърт, но се върна в игра в 4-ата и записа едва 8 т.

Бостън Селтикс постигна 43-а победа през сезона – най-много от всички 30 отбори в НБА. Шампионите надиграха като гости Ню Орлийнс Хорнетс с 89:77 и водят в Източната конференция. Хорнетс са 7-и на Запад с 30 победи и 20 загуби. Пол Пиърс отбеляза 30 т. за победителите. Кевин Гарнет (на снимката) добави 14 т. и 10 борби.

Еди Хаус пък постигна 8 от всичките си 12 т. през последната четвърт. Рей Алън се контузи и напусна. Крис Пол обаче се завърна след като не игра 4 мача и добави 13 т. За домакините Дейвид Уест завърши с 15 т., а Хилтън Армстронг с 14. Педжа Стоякович се контузи през третата четвърт, но се върна в игра в 4-ата и записа едва 8 т.