3. Бостън срази „стършелите”

Бостън срази „стършелите”

Отборът на Бостън записа важен успех с 89:85 в гостуването си на Ню Орлеанс Хорнетс от поредния кръг в НБА. Мачът бе много труден за "келтите" които дълго време изоставаха в резултата и в началото на третата четвърт губеха с 15 точки

Отборът на Бостън записа важен успех с 89:85 в гостуването си на Ню Орлеанс Хорнетс от поредния кръг в НБА. Мачът бе много труден за "келтите" които дълго време изоставаха в резултата и в началото на третата четвърт губеха с 15 точки. Точно тогава обаче играта на тима коренно се преобрази и след серия от 23:6 точки, те се върнаха в мача и успяха да измъкнат крайния успех.

Играчите на Ню Орлеанс могат да съжаляват за тази загуба, особено след отличното представяне на крилото Дейвид Уест, който бе най-резултатният играч в мача със своите 32 точки. Още 23 добави Марко Белинели, а Емека Окафор завърши с дабъл-дабъл от 10 точки и 11 борби.

В състава на гостите пък Рей Алън се отчете с 20 точки, колкото вкара и Глен Дейвис. Играчите на гостите обаче бяха разпределили по-равномерно тежестта на мача помежду си и това като че ли им помогна да измъкнат победата и отново да се върнат начело на Изток.