3. Бостън стопи 27 точки пасив и победи Орландо за втори път тази седмица

Бостън стопи 27 точки пасив и победи Орландо за втори път тази седмица

Победата е трета поредна за Селтикс и втора поредна над Орландо за тази седмица

Бостън Селтикс сътвори истински подвиг, като стопи 27 точки пасив и стигна до победата срещу Орландо с 91:83 в среща от първенството на Националната баскетболна асоциация.

Победата е трета поредна за Селтикс и втора поредна над Орландо за тази седмица след успеха с 87:56 в понеделник. Бостън спечели, макар че игра без звездите Рахон Рондо и Рей Алън.

Орландо доминираше през първото полувреме, като преднината на тима достигна до 27 точки.
Бостън подобри играта си в защита през третата част и постепенно стопи пасива след силна игра на Пол Пиърс, който реализира 19 от 24-те си точки през второто полувреме. Пиърс добави и две асистенции.

Дуайт Хауърд бе най-полезен за Орландо с 16 точки и 16 борби.Лос Анджелис Клипърс оглави класирането на Тихоокеанската дивизия след победа над Мемфис с 98:91.

Блейк Грифин вкара 20 точки, а Крис Пол добави 18 за успеха на Клипърс, с който тимът измести градския съперник Лейкърс от върха на класирането на Тихоокеанската дивизия. Руди Гей беу най-резултатен за Мемфис с 24 точки.