3. Божидар Аврамов игра пълни 40 минути при победа на Асесофт Плоещ

Божидар Аврамов игра пълни 40 минути при победа на Асесофт Плоещ

Бившата баскетболна националка на България Радослава Бъчварова игра 37 минути като титуляр за Кале при загубата като гост на Лион с 57:91

Българският баскетболен национал Божидар Аврамов игра пълни 40 минути при победата на Асесофт Плоещ като гост над Газ Метан със 77:74 (29:19, 14:23, 17:15, 17:17) точки в среща от 21-ия кръг на румънското първенство. Аврамов беше титуляр и завърши с 2 точки, 1 борба и 1 отнета топка. Асесофт Плоещ е начело в класирането с 35 точки. На второ място е Стяуа също с 35 точки, но с мач по-малко.

Елан Шалон загуби от гостуващия Лион със 79:80 точки в среща от 22-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Франция. Българинът с френски паспорт Илиан Евтимов игра 26 минути като резерва за Шалон и се отличи с 9 точки, 4 борби и 3 асистенции. Елан Шалон е на 11-о място в подреждането с 11 успеха и 11 поражения.

Бившата баскетболна националка на България Радослава Бъчварова игра 37 минути като титуляр за Кале при загубата като гост на Лион с 57:91 точки в среща от 20-ия кръг на шампионата на Франция. Бъчварова беше най-резултатна с 20 точки, 4 борби и 3 асистенции. Кале е на последно място в класирането с 1 победа и 19 загуби.

В италианската Серия А2 Витербо, с Роксана Йорданова, победи Албино с 50:48 точки в среща от втората фаза на шампионата. Българката се отчете с 15 точки, 7 борби и 1 асистенция за 36 минути на полето. В друг мач от кръга Стабия разгроми гостуващия Биасоно с 64:34 точки. За Стабия българката Диана Войнова записа 15 точки, 13 борби, 2 отнети топки и 1 чадър за 31 минути като титуляр.
Балкан с фалстарт за ФИБА Европа

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже