3. Брозе Баскетс запази шансове за плейофите в Евролигата след успех над ЦСКА Москва

Резултатите от 12-ия кръг

Шампионът на Германия Брозе Баскетс запази живи шансовете си за класиране за четвъртфиналите в Евролигата, след като победи като домакин водача в група "F" ЦСКА Москва с 91:83.

Успехът за Брозе е първи над този съперник в 12-те мача помежду им и с него германците вече са с актив от 6 победи и 6 загуби. ЦСКА пък пропусна да си осигури домакинско предимство в четвъртфиналите, за които тимът се класира предсрочно. Италианският национал Николо Мели вкара 17 точки за победата, а Никос Зисис и Леон Радошевич прибавиха по 14. За ЦСКА най-резултатни бяха Нандо де Коло и Милош Теодосич с 21 и 19 точки.

В група "Е" Панатинайкос се доближи максимално до класиране за четвъртфиналите, след като победи в Истанбул домакина Дарюшафака с 86:84. Така гръцкият тим вече е с актив от 8 победи и 4 загуби и може да продължи напред още тази вечер, ако Уникаха победи Анадолу Ефес като гост. Мирослав Радулица бе най-резултатен за Панатинайкос с 21 точки, а Елиът Уилямс прибави 19, включително и 5 в последните 27 секунди за драматичната победа.

За Дарюшафака Семих Ерден вкара 18 точки, а гардът Скоти Уилбекин добави 13. В последния мач за вечерта Локомотив Кубан разгроми гостуващия Цървена звезда с 86:62 и се класира за четвъртфиналите. Бившите звезди в НБА Антъни Рандолф и Крис Сингълтън отбелязаха по 17 точки за Локомотив, докато за "звездашите" най-резултатен бе Марко Гудурич с 13 точки.

Резултати от втората групова фаза на баскетболната Евролига за мъже, 12-ти кръг:

заб: Тимовете със звездичка до името си вече са се класирали за четвъртфиналите
Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)