3. Бусета започна със загуба от силния тим на Словакия

Бусета започна със загуба от силния тим на Словакия

Женският национален отбор на България загуби първата си среща под ръководството на Хосе Мария Бусета. Като гости на Словакия в Нитра, българките паднаха с 52-89 в мач номер едно от серията приятелски мачове в тази страна. Нашите ще изиграят още една среща с домакините от Словакия утре от 14.30 и веднъж с Израел, в събота от 18.00 българско време

Женският национален отбор на България загуби първата си среща под ръководството на Хосе Мария Бусета. Като гости на Словакия в Нитра, българките паднаха с 52-89 в мач номер едно от серията приятелски мачове в тази страна. Нашите ще изиграят още една среща с домакините от Словакия утре от 14.30 и веднъж с Израел, в събота от 18.00 българско време.

Срещата протече под диктовката на изключително силния състав наСловакия, който след 10 дни стартира участието си на Евробаскет 2009 в Латвия. Те са в една група с Украйна, Чехия и Испания. Баскетболистките на домакините са в доста напреднала фаза от своята подготовка, докато българките се събраха наскоро за този първи лагер под ръководството на Бусета.

Още в началото на мача Словакия поведе, а в края на първата десетка те имаха солидна преднина от цели 17 точки – 29-12. Нашите успяха да свалят разликата до 12 точки точно по средата на втората четвърт (36-24), но на почивката домакините пак я вдигнаха до 47-28.

Българките се сринаха в третата четвърт, която им бе най-слабата в срещата (26-8) и след 30 минути игра резултата бе 73-36. Словачките дори успяха по едно време на последната четвърт да поведат с над 40 точки, но накрая след 16-16 в нея се стигна до крайното 89-52 за домакините.

Гергана Брънзова бе единствената баскетболистка от нашия отбор с двуцифрен актив – 12 точки, а по 8 добавиха Евелина Гунева иЖаклин Златанова. Бусета използва всички състезателки безРоксана Йорданова.

За Словакия Ивана Ялцова завърши с 13 точки, а други три се отчетоха с по 10 – Мартина Луптакова, Романа Винухалова и Яна Чарнока.

Нашите имаха добър процент от наказателната линия (18 от 22 – 81.8 %), но пък бяха 0 от 5 от зоната за 3 точки. Големият проблем на българския тим бяха многото технически грешки – цели 35 в тази среща.