3. Черно море не успя в Скопие, отпадна от Балканската лига

Черно море не успя в Скопие, отпадна от Балканската лига

Отборът на Евроинс Черно море отстъпи на македонския Фершпед Работнички в Скопие с 61:81 в мача-реванш от четвъртфинала на Балканската лига и отпадна от състезанието, съобщава bulagrianbasket.com. Въпреки загубата, до последния момент в този мач варненци имаха шанс да се класират за финалната четворка, но за тази цел трябваше да загубят с не повече от 15 точки разлика. По-малко от 3 минути преди края Черно море изоставаше само със 7 при 68-61, но поредица от техни грешки и неточни стрелби позволи на отбора домакин със серия от 13-0 да напарви необходимата му разлика от 20 точки.

Отборът на Евроинс Черно море отстъпи на македонския Фершпед Работнички в Скопие с 61:81 в мача-реванш от четвъртфинала на Балканската лига и отпадна от състезанието, съобщава bulagrianbasket.com. Въпреки загубата, до последния момент в този мач варненци имаха шанс да се класират за финалната четворка, но за тази цел трябваше да загубят с не повече от 15 точки разлика. По-малко от 3 минути преди края Черно море изоставаше само със 7 при 68-61, но поредица от техни грешки и неточни стрелби позволи на отбора домакин със серия от 13-0 да напарви необходимата му разлика от 20 точки.

За Работнички мача не започнаха двама от най-добрите играчи - контузените Александър Димитровски, Тони Грънчаров и центърът Тони Симич, който беше с температура преди двубоя. Никола Караколев започна вместо Димитровски, но направи 3 нарушения и седна на пейката след само две минути.

Водени от Огнен Стояновски и Боян Трайковски в първите минути поведоха с 14-5. След това при 3.58 до края те водеха със 17-7. След това последва серия от 12-3 на гостите и частта приключи 20-19.

Втората част започна с кош на домакините, но тройка на Шелдън изравни резултата. След като си размениха по още един кош, Работнички направиха серия от 10-0 за 34-24 три минути преди края на полувремето. След това домакините отбелязаха още една тройка и поведоха с 37-24 на почивката.

В началото на третата част домакините бяха напред дори и с 15 точки, но серия от 9-2 на българите намали резултата до 41-35. Все пак Работнички бе напред 53-44 след края на третата част, и все още имаха шансове да изтрият аванса на Евроинс Черно Море от първия мач.

Шелдън асистира на Куцопулос за първия кош в последната част, а след това 7.32 преди края резултата бе 56-52. След това домакините поведоха с 66-56. Божович вкара първата си тройка за 68-62 при 2.43 оставащи до края, но това бе последния кош за варненци в този мач. Играчите на Марин Докузовски вкараха последните 13 точки в двубоя и спечелиха с 81-61 и така спечелиха място на полуфинала. Филипович и Стояновски отбелязаха по 14 точки, а Митрович добави 13 точки и 5 борби. Най-добрият реализатор в Балканската лига Кори Макинтош завърши с 16 точки и 4 асистенции, Шелдън също вкара 16, а Куцопулос 15 и 4 борби.