3. Черно море победи Рилски спортист в Самоков

Черно море победи Рилски спортист в Самоков

Варненци остават на четвърто място в класирането с 36 точки, а Рилски спортист е на пета позиция с 34 точки

Черно море Порт Варна победи Рилски спортист (Самоков) като гост с 87:77 (32:16, 16:18, 11:11, 28:32) точки в среща от 25-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Варненци остават на четвърто място в класирането с 36 точки, а Рилски спортист е на пета позиция с 34 точки. Лидер е Лукойл Академик с 43 точки.

Черно море водеше с двуцифрена разлика почти през целия двубой. Домакините намалиха пасива си на 7 точки при 72:79 точки минута преди сирената след тройка на Джулиън Норфлийт, но не успяха да направят нищо повече. За победителите се отличиха Станимир Маринов с 16 точки, а по 14 точки добавиха Асен Великов и Лени Даниел. За Рилски спортист най-полезни бяха Йордан Бозов с 22 точки и Жарко Ракочевич с "дабъл-дабъл" - 13 точки и 11 борби.

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка