3. Черно море Порт Варна отпадна на четвъртфиналите

Черно море Порт Варна отпадна на четвъртфиналите

Защитаващият трофея си отбор на Черно море Порт Варна отпадна на четвъртфиналите в турнира за Купата на България по баскетбол за мъже.

Варненци отстъпиха пред домакина на финалите на надпреварата Балкан (Ботевград) с 80:105 (22:23, 22:28, 25:25, 11:29) точки.

На полуфиналите Балкан ще срещне Лукойл Академик, който по-рано днес отстрани Левски 2014 с 88:72 точки.

Отборът на Черно море пристигна в Ботевград само с 10 баскетболисти. Тимът беше пред разпадане заради сериозни финансови проблеми, но реши да участва в турнира.

Домакините от Балкан стигнаха до убедителния успех след изключително силна последна четвърт, която спечелиха с 29:11 точки.

Двата отбора изиграха равностойни 30 минути, въпреки че играчите от Ботевград водеха в резултата. Те имаха аванс от 51:44 на почивката.

Отборът на Балкан записа аванс от 96:72 в 35-а минута и спокойно доигра срещата.

Мартин Маринов се отличи с 27 точки за победителите, а по 18 точки добавиха Мартин Дурчев и Марко Бъркич.

Ангел Нацкин вкара 21 точки за варненци, а с по 18 точки завършиха Станислав Цонков и Симеон Илиев./БТА
Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)