3. Черно море порт Варна спечели много трудно срещу Ямбол

Черно море порт Варна спечели много трудно срещу Ямбол

Черно море спечели много трудно домакиниската си среща от поредния кръг на надпреварата в Националната баскетболна лига срещу Ямбол с 91:83 точки.

Черно море спечели много трудно домакиниската си среща от поредния кръг на надпреварата в Националната баскетболна лига срещу Ямбол с 91:83 точки. Играчите на треньора Драган Баич успяха да извоюват победата с много добра игра след почивката, като успяха да стопят пасив от 13 точки на полувремето. За победителите Милош Коматина завърши с "дабъл-дабъл" - 18 точки и 13 борби. Домакините започнаха ударно първата част и набързо поведоха с 8:2, което принуди треньора на гостите Юлиан Радионов веднага да вземе прекъсване. След прекъсването играчите на Ямбол реализираха 6 безответни точки и изравниха при 8:8. Черно море порт Варна отново поведе в резултата, но около минута преди края на първата четвърт Ямбол изравни при 19:19. Последва още едно равенство при 22 равни, след което Тейлър Лейзър вкара тройка и Ямбол взе първата четвърт с 25:22. Играта във втората четвърт бе много интересна и оспорвана. Домакините започнаха с тройка на Асен Великов и изравниха резултата. След нови две равенства, последното при 29:29, гостите поведоха в резултата, но домакините изравниха при 35:35.

След нови две равенства, последното при 42:42, гостите вкараха две последователни тройки и две минути и половина преди почивката поведоха с 48:42. До почивката гостите вкараха още две тройки чрез Мартин Дурчев и кош от фаул на Стоян Петков и на полувремето водеха с 13 точки - 55:42. През първите две части стрелбата на домакините от зоната за три точки бе безобразна, като от 10 опита те реализираха само 1 тройка, докато играчите на Ямбол реализираха 10 тройки от 14 опита. След почивката играчите на Черно море порт Варна показа много по-добра игра в защита и започнаха да стопяват преднината на гостите. Три минути и половина преди края на третата четвърт домакините успяха да намалят пасива си до 2 точки - 58:60. Черно море порт Варна успя да изравни 4.8 секунди преди края на третата част, а преди последната решителна четвърт резултатът бе равен - 69:69. Домакините започнаха много добре последната част и набързо отбелязаха 8 срещу 0 точки и поведоха със 77:69. Пет минути и 40 секунди преди края за пет лични нарушения игра напусна Станимир Маринов от домакините. Малко по-късно за пет лични нарушения игра напуснаха Тейлър Лейзър от Ямбол и Станислав Цонков от домакините. Две минути и половина преди края преднината на Черно море порт Варна стана 10 точки при 84:74. Домакините успяха да поддържат преднината си и спечелиха мача с 91:83.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже