3. Черно море пречупи Берое в продължението

Черно море пречупи Берое в продължението

Старозагорци с 4-а поредна загуба, въпреки новите

Черно море Тича и Берое изиграха оспорван мач, изпълнен с обрати, като не успяха да се победят в редовното време в двубоя си от 8-мия кръг на НБЛ във Варна.

Те завършиха при резултат 86:86 и трябваше да определят по-добрия в продълженията. Там се оказа, че по-здрави нерви има тимът на домакините, който в крайна сметка триумфира след 97:91.

За гостите играха и двете нови попълнения - Станислав Цонков и Евгени Хаджирусев, но и те не успяха да спрат черната серия на отбора, който записа 4-а поредна загуба.

Двубоят започна добре за домакините, които взеха първата част с 28:16. Те обаче позволиха на гостите да се доближат максимално до тях, давайки им втората част с 18:25. Въпреки това „моряците” се оттеглиха с преднина от 5 т. на почивката.

Веднага след нея обаче силни минути имаха баскетболистите на Берое, които взеха инициативата и след 27:19 т. в своя полза поведоха в резултата след 3-ата четвърт – 68:65. Последната част бе изключително оспорвана, като домакините успяха да изравнят резултата и да вкарат мача в продължение.

Там те бяха по-добрите и записаха 11 т. срещу само 5 за съперниците си, което им отреди и крайния успех.

Двама състезатели завършиха срещата с дабъл-дабъл - за Черно море Тича Драган Тубак с 15 точки и 16 борби, а за Берое Александър Дейвис с 24 точки и 14 борби.