3. Черно море разгромен от сърби у дома

Черно море разгромен от сърби у дома

Баскетболният Черно море допусна тежка домакинска загуба със 71:98 от сръбския Суислайън Таково в 5-ия кръг от Балканската лига

Баскетболният Черно море допусна тежка домакинска загуба със 71:98  от сръбския Суислайън Таково в 5-ия кръг от Балканската лига

Варненци бяха тотално надиграни от съперника, който е лидер в силното сръбско първенство. Загубата бе трета от пет мача за българския тим, което отне почти всички шансове за класиране в следващата фаза.

Черно море започна много уплашено срещата и допусна пасив от 2:13 в първите минути. Първата част продължи с пълно превъзходство на гостите, които я спечелиха с 24:15.

Домакините се опитаха да се върнат в мача в следващите минути, но Суислайън не им позволи това да се случи. Сърбите водеха с 49:34 на почивката, а преди последните 10 минути резултатът набъбна на 70:48 поради плахата игра на "моряците".

Единствено Кори Макинтош се опитваше да дава отпор на съперника, но усилията му нямаше как да доведат до нешо значимо. Той завърши с 29 точки и 1 асистенция, а Симеон Ценов се отчете с 19 точки и 9 борби. Най-добър за победителите бе Саша Оцоколич, който реализира 24 точки и бе основният "мотор" в играта на тима от Вършац.