3. Черно море ще спори за баскетболната купа на България

Черно море ще спори за баскетболната купа на България

„Моряците” чакат победителя от преиграването между Левски и Рилски спортист

Баскетболният Черно море Порт се класира за финала на турнира за Купата на България при мъжете. Варненци надделяха за трети път през сезона над Балакан, налагайки се в петък вечер със 101:93.

Така те ще спорят за отличието с победителя от полуфинала между Левски и Рилски спортист, който ще се преиграва в събота, защото „сините” нарушиха правилото на терена винаги да има поне по един българин в петицата.

Черно море започна с много силна серия от 5:1 с две поредни точни стрелби на Станислав Цонков, към които той добави и един успешен опит от линията за нарушение. Балкан обаче се съживи в следващите минути и наниза девет точки само от фаул-линията, а първата точна стрелба от игра дойде едва 4:29 минути след началото на мача.

Тя обаче беше за аванс при 12:11, след като Иван Лилов беше точен от зоната за три точки. Тройката на Лилов "отпуши" мача и двата отбора изиграха хубава първа четвъртина на срещата, която беше спечелена от Черно море с 29:24, след като Милян Пупович се отчете с цели десет точки за варненците.

Нова силна серия на Черно море в началото на втората част, която стигна до 11:5, покачи разликата между двата тима на девет точки. Балкан пък продължаваше да прави недопустими грешки в атака, като Иван Лилов провали две атаки с грешни опити от зоната за три точки.
Нападението на тима от Ботевград компенсира чрез Павел Маринов и Станимир Маринов, но това не беше достатъчно и двата отбора се оттеглиха на полувреме при 53:42 в полза на Черно море.

Черно море успяваше да задържи преднината си в резултата и в развитие на второто полувреме, но в края на мача поредица от точни изстрели на Балкан приближи тима на три точки от чудото. Малко над 5 минути преди финалната сирена Черно море не успя да отбележи в атака с два изстрела, а Станимир Маринов върна тотално интригата, доближавайки своя тим на точка от варненците.

Именно той изравни и мача при 80:80 след страхотна забивка, но още в следващите атаки Педжа Стаменкович наниза две тройки и спечели мача за Черно море. Най-резултатен за Черно море беше Милян Пупович с 26 точки, докато Педжа Стаменкович завърши с 25. По 18 пункта в полза на Балкан отбелязаха Иван Лилов и Ноа Далман.

Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Шампионът победи с над 10 точки разлика

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)