3. Черноморец се измъчи, но взе важен успех над Ямбол (ВИДЕО)

Черноморец се измъчи, но взе важен успех над Ямбол (ВИДЕО)

Дианте Болдуин бе най-полезен за бургазлии с 26 точки

Черноморец трябваше да положи сериозни усилия, но спечели важна победа при домакинството си на Ямбол с 89:83. Така „акулите“ запазиха шансовете си в битката за четворката в НБЛ.

Интересното е, че и двата отбора изиграха двубоя с по 6 човека, като по петима от тях бяха на терена по над 30 минути.

Гостите започнаха мача много нахъсано и натрупаха 7 точки аванс, но до почивката играчите на Васил Евтимов влязоха в ритъм и вкараха 30 срещу само 17. Ситуацията на терена се запази и през второто полувреме, като двата отбора си размениха по една четвърт. В последната част Ямбол излезе с 5 точки напред, но до края последваха безбройни изравнявания и догонвания. Минута преди сирената Ерик Макгил отново изравни за 83:83, но Дианте Болдуин и Евгени Хаджирусев с три успешни изстрела от наказателната линия донесоха успеха на домакините.

Болдуин бе най-полезен за победителите с 26 точки, 5 борби и 8 асистенции. По 19 вкараха Уендъл Луис и Марвин Смит (11 борби). С 15 точки се отличи Константин Коев, а с 10 – Евгени Хаджирусев.

За Ямбол с 23 точки за 40 минути на паркета завърши Иван Лилов. Уили Атууд добави 19 и 12 борби, с 16 също без смяна се отличи Франклин Уилямс. Андрей Иванов наниза 13 точки, а 12 – Макгил, който добави 9 борби и 7 асистенции.

Загубата е 14-та за Ямбол, който на 14 април ще срещне друг претендент за четворката – Берое. Преди това ямболци имат и среща със Спартак Плевен на 11 април.

Черноморец също ще се срещне с Берое, но на 12 април, като двата тима в момента са с равен актив от по 10 победи и 11 поражения.