3. Четири от четири за Рилски спортист в баскетболното първенство (ВИДЕО)

Четири от четири за Рилски спортист в баскетболното първенство (ВИДЕО)

Трей Портър поведе домакините към поредния триумф в българския елит с 25 точки и 10 борби

Рилски спортист продължава наказателната си акция от началото на сезона в НБЛ. Селекцията на Людмил Хаджисотиров матира Спартак Плевен с 93:70 в среща от четвъртия кръг, изиграна в „Арена Самоков“.

Двата отбора изнесоха равностойно първо полувреме, но във второто самоковци постепенно наклониха везните в своя полза и по този начин спечелиха за четвърти пореден път. В групата на „скиорите“ се завърна Мирослав Васов, докато плевенчани не разчитаха на болния Божидар Аврамов и контузения Тодор Тодоров.

Рилецо разполага с пълен актив от четири победи, а баскетболистите на Александър Дяковски разполагат с един успех и три поражения. На 6 ноември (събота) Рилски ще бъде гост на Берое Стара Загора, два дни по-късно Спартак ще приеме Черноморец Бургас.

Трей Портър поведе Рилски към поредния триумф в българския елит със своите 25 точки и 10 борби. Павлин Иванов го последва с 18 и 7 асистенции. Алекс Симеонов реализира 14, Златин Георгиев се отчете с 12 и 6 завършващи подавания.

Симеон Илиев отвърна за Спартак с 23 точки и 6 борби, Димитър Маринчешки финишира с 15 и 9 овладени под двата ринга топки.